Raamaturetk 2014

 

Raamat “Eesti NATO lugu. 1991-2004” valmimisse panustas üle 30 autori ning koostöös raamatu toimetajate ja kolleegiumi anti raamat välja tähistamaks NATOga liitumise aastapäeva.

 

Eesti NATO Ühing andis raamatu välja tähistamaks 10 aasta möödumist Eesti liitumisest NATO-ga. Raamaturetk läbis nelja nädala jooksul kõik Eesti maakonnad ja tutvustas raamatut ning tegi ka ülevaate NATO-st ja Eesti tänasest kaitsevõimest, sama aja jooksul leidsid aset ka NATO simulatsioonid üle Eesti. Raamaturetke käigus said ühe eksemplari raamatust endale kõik Eesti üldhariduskoolid. 

 

Retke korraldas Eesti NATO Ühing koostöös Konrad Adenauri fondiga. Raamatu esmaesitlus toimus 28. märtsil Riigikogu Valges saalis, kus esinesid sõnavõtuga Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Kaitseminister Sven Mikser, Riigikogu Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Eesti suursaadik Venemaal Jüri Luik, raamatu toimetajad Henrik Praks ja Lauri Lindström, üritust modereeris Sven Sakkov.

 

Teose sissejuhatuses ütleb T.H.Ilves: “ Täna ei oska me Eestis enam mõelda, milline oleks meie käekäik väljaspool Euroopa Liitu ja NATOt. Oleme rohkem Lääne institutsioonidega lõimunud kui ükski teine riik Põhja-Euroopas. Oleme majanduslikult, poliitiliselt, aga ka julgeolekuliselt osa millestki palju suuremast ja võimsamast – me pole enam üksi, nagu me olime üksi 1939 -1940. aastal“.

 

Raamaturetke pildid on leitavad Eesti NATO Ühingu Facebook´i lehelt SIIT.

 

Raamat on täismahus kättesaadav SIIN.