Ajateenijate blogid

Ajateenijate blogi peavad kaks noort inimest, Markus Rosin ja Kersti Sirge (kuni novembrini Paula Kägu), kes kirjutavad oma elust ja kogemustest ajateenistuses perioodil juuli 2018-mai 2019.

Markus on 19-aastane Tallinnast pärit noormeest, kes teenib aega Tapal Luurekompaniis. Ta läks peale keskkooli lõppu vabatahtlikult ajateenistusse ning seejuures kindla tahtega – võtta sellest maksimumi. Enne teenistust tegeles ta hariduspoliitika ja noorte huvide kaitsmisega ning kuulus Kaitseliitu. Vabal ajal meeldib tal tegeleda väitlusega, end harida seoses lähiajalooga ning tantsida pärimustantsu. Peale teenistust asub ta õppima Kõrgemas Sõjakoolis.

Kersti on 21-aastane neiu Lääne-Virumaalt, kes otsustas juba põhikooli lõpus, et kunagi  ta läheb kaitseväkke. Varem ei ole tal olnud isiklikku kokkupuudet kaitseliiduga ega ka riigikaitse tundidega, aga mingisugune soov ta hinges oli. Kersti käis vahepealsel ajal ära Tartu kutsekoolis, kus ta õppis laomajandust ja jõudis ka aasta tööl käia. Nüüd kuskil 6-7 aastat hiljem võttis ta julguse kokku ja tegi lõpliku otsuse 2017 aasta suve lõpus, sest kui mitte nüüd, siis millal veel? Alguses oli hirm küll suur ja veel esimesel päeval kui bussile pidi istuma, mõtles ta, et loobub ja ikka ei võta seda teekonda ette. Eneseuhkus seda teha ei lubanud ning Kersti on selle üle väga õnnelik. Need neli kuud ta elus on olnud väga lahedad ja ta võib kaitseväge julgelt soovitada neidudele kellel selle vastu natukenegi huvi on.

Paula on 19-aastane neiu Tallinnast, kes otsustas 2017 aasta talvel lõplikult, et tema plaan peale gümnaasiumit on minna kaitseväkke. Küsimus, mida neiu kuulis liialdamata igapäevaselt on, et kust selline otsus tuli, ja tihti kõlas see küsija suust väga üllatust täis toonil. Tegelikult oli see mõte tal peas mõlkunud juba sellest hetkest, kui ta läks gümnaasiumisse. Kui tulemas oli riigikaitse valikaine teadis Paula, et see on just see ala, millega ta tulevikus tegeleda tahab. See otsus vajas pikka kaalumist ning korralikku eneseületust, sest paljude jaoks on naine kaitseväes justkui midagi enneolematut, kuigi tegelikult ei ole tegemist millegi erakordsega- 2017 aasta seisuga on ajateenistuse läbinud 85 naist ja suur osa neist jäänud edasi ka tegevteenistusse. Selle aasta juulis alustas teenistust üle Eesti 19 naist, sealhulgas ka Paula.

Ajateenijate blogid leiab vasakul asuvast menüüst.

– – – – – – – – – –  – – – – – – – –

Ajateenijate blogi pidasid kaks noort inimest, Laura Toodu ja Karl-Sander Sempelson, kes kirjutasid oma elust ja kogemustest ajateenistuses perioodil oktoober 2016-mai 2017.

Laura on 23-aastane Pärnust pärit neiu, kes teenib Tapal staabi- ja sidekompaniis. Ta lõpetas möödunud suve hakul Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse eriala. Tulevikus plaanib Laura astuda kindlasti ka magistrisse, kuid konkreetne valik on veel lahtine. Vabal ajal meeldib veeta aega oma sõprade ja lähedastega. Ülejäänud aja naudib meelepärase kirjanduse lugemist ja spordi tegemist nagu jõusaal ja jooksmine.

Karl-Sander on 19-aastane Eesti Vabariigi meessoost kodanik, kes teenib Tapal Pioneeripataljonis ning läbib Jõhvis Viru jalaväepataljonis ka erialakursuse. Ta peab end samasuguseks teenistujaks nagu kõik teised mehed ja naised, kes aega teenivad. Enne ajateenistusse tulekut asus ta õppima Tallina Tehnikaülikooli keskkonnatehnika erialale. Terve elu on ta tegelenud kestvust nõudvate spordialadega, lemmikuteks ujumine ja orienteerumine. Enda kohta on ta öelnud, et ei pea end väga suureks tuupuriks, kuid kõik, mis vaja, on enamasti korralikult tehtud.

Ajateenijate blogid leiab vasakul asuvast menüüst.