Terras lubab võidelda kaitseväelaste õiglase tasustamise eest

Kaitseväe seniselt juhatajalt kindral Ants Laaneotsalt täna ameti üle võtnud brigaadikindral Riho Terras lubas võidelda kaitseväelaste õiglase tasustamise eest.

240462_02Kaitseväe seniselt juhatajalt kindral Ants Laaneotsalt täna ameti üle võtnud brigaadikindral Riho Terras lubas võidelda kaitseväelaste õiglase tasustamise eest.

Täna keskpäeval toimunud pidulikul rivistusel osales kaitseväe juhtkond, 26 lipumeest ja orkestrid. Kohal oli peaminister Andrus Ansip, riigikogu esimees Ene Ergma, kaitseminister Mart Laar, ka eelmine kaitseminister Jaak Aaviksoo, president Arnold Rüütel ning veel hulk vormis ja erariides külalisi, vahendasid ERRi raadiouudised.

Brigaadikindral Terras ütles enda ülesannetest rääkides, et kõik tema eelkäijad on teinud väga tänuväärset tööd ning Eesti kaitsevägi on 20 aastaga arenenud korralikul tasemel ja tõsiseltvõetavaks jõuks.

“Tähtsaid asju on palju. Üks on see, kuidas me hoiame oma kaitseväelasi teenistuses, personalistrateegia ja kümneaastane plaan on meie suured väljakutsed. Ma kavatsen väga palju asju teha, jätkates Ants Laaneotsa ja kõigi oma eelkäijate tegemisi, sealhulgas ka võidelda selle eest, et Eesti kaitseväelased oleks õiglaselt tasustatud ja Eesti kaitseväes teenimine oleks atraktiivne kõigile Eesti meestele,” rääkis kaitseväe uus juht.

Vastuseks küsimusele, mida brigaadikindral arvab jutust, et meil on liiga vähe jõudu, osalemaks rahvusvahelistel missioonidel, ütles Terras, et me peaksime oma plaane täitma ja suutma värvata Eesti kaitseväes tegevteenistusse nii palju inimesi, kui oleme plaaninud.

“Selleks on mitmeid erinevaid võimalusi, aga praegusel hetkel meil suuri probleeme ei ole,” nentis ta.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling