Laar: kaitsekulude vähendamisega muid probleeme ei lahendaks

Kaitseminister Mart Laar leiab, et Eesti kaitsekulutuste tõusust rääkides tuleks meeles pidada, et riigi üldiste kulutuste võrdluses jääb kaitsevaldkonnale endiselt väike osakaal.

237072_02Kaitseminister Mart Laar leiab, et Eesti kaitsekulutuste tõusust rääkides tuleks meeles pidada, et riigi üldiste kulutuste võrdluses jääb kaitsevaldkonnale endiselt väike osakaal.

“Isegi kui kaitsekulud tõusevad järgmisel aastal kahe protsendini SKP-st, moodustavad need riigieelarvest siiski vaid 4,9 protsenti ehk tegevusvaldkondade lõikes on tegemist ühe kõige väiksema reaga eelarves,” rääkis minister Laar Delfi lugejate küsimustele vastates.

“Võrdluseks – sotsiaalsele kaitsele kulub järgmisel aastal 32,8% ning tervishoiule 13,0%. Kokku seega ligi 46% ehk pea kümne korra rohkem kui riigikaitsele. Nende numbrite valguses oleks rumal väita, et kaitsekulude tõttu jäävad kängu sotsiaalkulud. Või et kaitsekulude vähendamise läbi oleks võimalik lahendada teiste Eesti riigi eluvaldkondade murepunkte,” jätkas kaitseminister ning tõi näiteks, et 1930. aastatel üritati kaitsekulude arvel muid vajadusi rahuldada.

“Millega see lõppes, see on meil paraku kõigil teada.” nentis Laar.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling