Valitsus ootab ettepanekuid Eesti ELi poliitika kujundamiseks

Valmis on saanud Eesti Euroopa Liidu poliitika aastatel 2011-2015 eelnõu ning nüüd ootab valitsus inimeste ettepanekuid selle täiustamiseks.

235102_02Valmis on saanud Eesti Euroopa Liidu poliitika aastatel 2011-2015 eelnõu ning nüüd ootab valitsus inimeste ettepanekuid selle täiustamiseks.

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Juhan Lepassaar rääkis Vikerraadio saates “Uudis+”, et valitsus kujundab iga kord riigikogu valimiste ajal endale uue Euroopa Liidu poliitikaraamistiku.

Äsjavalminud dokument on tema sõnul esialgne ning valitsus otsustas täna alustada konsultatsioone avalikkusega selle üle, millised on Eesti eesmärgid, seisukohad ja põhimõtted ELis järgmise nelja aasta lõikes.

Lepassaar ütles, et homme kell 12 pannakse eelnõu üles Osalusveebi ning avalikkus saab kaasa rääkida kõikides teemades oktoobri alguseni.

Praegu on Lepassaare sõnul Euroopa Liidus huvitavad ajad – liit laiemalt on pidevas arengus, aga täna on ühelt poolt ELis piirkonnad, mis kasvavad, ning teiselt poolt on piirkonnad, mis ei kasva.

“Küsimus ongi praegu selles, mida teha, et probleemides riigid tuleksid neist välja ja me looksime aluse uuele jätkusuutlikule majanduskasvule ja tööhõive suurenemisele ELis. Mõtteid keerleb päris palju ringi alates sellest, et tuleks luua Euroopa Ühendriigid kuni selleni, et Euroopa Liit kukub kohe kokku,” rääkis ta.

Valitsuse hinnangul peituvad lahendused enamustele probleemidele suuremas lõimumises. “Euroopa Liidus on killustatud valdkondi, mis ei aita kaasa majanduskasvule ega tööhõivele. Nende küsimustega tuleb tegeleda ja Eestil on järgmise nelja aasta perspektiivid nii teenuste turu teemad kui ka siseturu teemad. Erinevate Euroopa osade füüsiline lõimumine – energia, infotehnoloogia ja transpordi taristud, ja ka Euroopa Liidu kui terviku tugevdamine on vähemalt esialgu Eesti olulisemad märksõnad,” selgitas Lepassaar.

Tema sõnul loodab valitsus, et tagasiside dokumendile muudab selle paremaks kui see praegu on.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling