Jaapani relvatootja langes küberrünnaku ohvriks

Jaapani ettevõte Mitsubishi Heavy Industries (MHI) kinnitas, et sattus küberrünnaku ohvriks, väidetavalt oli rünnak suunatud rakettide, allveelaevade ja tuumajaamade andmete saamiseks.

234926_02Jaapani ettevõte Mitsubishi Heavy Industries (MHI) kinnitas, et sattus küberrünnaku ohvriks, väidetavalt oli rünnak suunatud rakettide, allveelaevade ja tuumajaamade andmete saamiseks.

MHI teatas, et augustis leiti viirused rohkem kui 80 ettevõtte serverist ja arvutist, vahendas BBC.

Valitsuse andmetel ei ole ilmselt mingit tundlikku informatsiooni lekkinud, kuid kaitseministeerium andis MHI-le käsu viia läbi ulatuslik uurimine. “Ministeerium jätkab probleemi jälgimist ja viib läbi uurimise, kui vaja,” märkis minister Yasuo Ichikawa.

Kõigil valitsuse partneritel on kohustus teavitada ministeeriume koheselt igasuguse tundliku või salajase informatsiooni lekkimise avastamisest. “Kaitseministeeriumi otsustada on see, kas informatsioon on tähtis või mitte. See ei ole MHI otsustada,” märkis ministeeriumi pressiesindaja täna varem.

MHI teatel pärines rünnak, mis oli arvatavalt esimene selletaoline Jaapani kaitsetööstuse vastu, väljastpoolt ettevõtte arvutivõrku. Viirus sattus MHI süsteemi läbi e-kirjade, milles paluti inimestel külastada liba-veebilehte ning reeta seeläbi oma sisselogimise andmed.

Nii Jaapani valitsus kui ka MHI ei ole öelnud, kes võib olla rünnaku eest vastutav. Ühe Jaapani ajalehe andmetel võib see pärineda Hiinast. Viimane on aga kahtlusi tõrjunud, öeldes, et Hiina ise on üks peamisi küberrünnakute ohvreid.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling