ÜRO kutsus Liibüas võitlevaid osapooli vägivalda lõpetama

Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) kutsus kõiki Liibüas võitlevaid osapooli astuma samme, et lõpetada vägivald ja kättemaks.

233328_02Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) kutsus kõiki Liibüas võitlevaid osapooli astuma samme, et lõpetada vägivald ja kättemaks.

ÜRO üleskutse kõlas pärast seda, kui on kõlanud üha rohkem väiteid selle kohta, et nii Muammar Gaddafi sõdurid kui ka mässulised on tsiviilelanikke kuritarvitanud ja tapnud, vahendas BBC.

ÜRO inimõiguste pressiesindaja Rupert Colville ütles, et kõlanud väiteid tapmiste ja piinamiste kohta on keeruline kinnitada, kuid tema sõnul uurib neid juhtumeid Liibüa uurimiskomisjon.

“Me kutsume kõiki Liibüa jõude, kaasa arvatud lahinguülemaid, astuma samme selles suunas, et kuritegusid või kättemaksu akte ei toimuks,” ütles Colville Reutersile.

Varem on organisatsioon teatanud, et Liibüa sõjaline tegevus võib viidata sõja- või inimsusevastastele kuritegudele.

Ka mässuliste rahvuslik ülemineku nõukogu (NTC) kutsus selle nädala alguses ülestõusnuid hoiduma kättemaksurünnakutest Gaddafit toetavate sõdurite vastu, ähvardades tagasi astuda, kui tema hoiatust ei võeta kuulda.

ÜRO nõustus ka vabastama 1,5 miljardi dollari eest Liibüa külmutatud varasid, et tagada peamiste humanitaarvajaduste rahuldamine elanikele.

Võitlused Tripolis jätkusid ka täna öösel, kuigi nüüd on suur osa pealinnast juba ülestõusnute käes. NTC teatas neljapäeva õhtul, et kolis oma peakorteri senisest asukohast Benghazi linnas Tripolisse.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling