Gadaffi ähvardab Euroopat enesetapurünnakutega

Liibüa liider Muammar Gadaffi ütleb ühes oma provokatiivses kõnes, et „sajad Liibüa märtrid saabuvad peagi Euroopasse. „ Ta tegi samasisulise ähvarduse ka enda 1. juuli teadaandes.

23456302727640-09135049Liibüa liider Muammar Gadaffi ütleb ühes oma provokatiivses kõnes, et „sajad Liibüa märtrid saabuvad peagi Euroopasse. „ Ta tegi samasisulise ähvarduse ka enda 1. juuli teadaandes.

Juba teist korda ühe nädala jooksul on Muammar Gadaffi ähvardanud Euroopasse saata sadu enesetapupommitajaid, et maksta kätte NATO rünnakute eest tema režiimi suhtes.

„Sajad Liibüa märtrid tulevad Euroopasse,“ ütles Gadaffi reede õhtul provokatiivses kõnes Tripoli Rohelisel väljakul tuhandete liibüalaste ees. „Ma ütlesin teile, et see on silma silma ja hammas hamba vastu.“

Hiljutised ähvardused tulid siis, kui valitsusväed alustasid vasturünnakut mässajate vastu, kes liikusid Tripoli suunas. Mässajate eestkõneleja Benghazis ütles, et vähemalt 7 mässuliste võitlejat said surma ning 17 haavata.

Laupäeval viis NATO lennuk läbi täpsusrünnaku hävitamaks valitsuse raketialust, mis oli peidetud talumajade vahele Misuratast veidi eemal. „Raketialust kasutati valimatuteks rünnakuteks Liibüa tsiviilisikute, kaasarvatud Misurata sadama ja linna suunas,“ teatas NATO.

„Gadaffi režiim on näidanud taaskord hoolimatust Liibüa tsiviilelanike heaolu suhtes, kasutades tsiviilpiirkondi militaarsetel eesmärkidel,“ ütles Kanada õhuväe kindralleitnant Charles Bouchard, NATO Liibüa sõjakäigu komandör.

Kõigepealt ähvardas Gadaffi lindistatud sõnumis, mis mängiti ette 1. juulil rallil Tripolis, Euroopat rünnata. Ta hoiatas eurooplasi Liibüa ründajate eest, „kes sihivad nende kodusid, kontoreid ja perekondi.“

Gadaffi on kujutanud NATO missiooni kui Lääne ebaseaduslikku invasiooni muslimi rahva sekka.

Mässajate eestkõneleja Benghazis Muhamed Kesh ütles, et „ta lihtsalt suurutseb.“ „Kui ta saaks seda teha, siis ta oleks seda juba teinud ilma sellest rääkimata.“

Allikas: Los Angeles Times