Laar Afganistanis: riigi tulevik on afgaanide endi kätes

Neljapäeval, 16. juunil kohtusid Kabulis Eesti kaitseminister Mart Laar, Suurbritannia kaitseminister dr Liam Fox ja Taani kaitseminister Gitte Lillelund Bech.
Kaitseministrid arutasid olukorda Afganistanis, eriti ühtsesse tegevusalasse kuuluvas Helmandi provintsis, samuti koostöö tihendamist ning riigi tulevikku.

img.phpNeljapäeval, 16. juunil kohtusid Kabulis Eesti kaitseminister Mart Laar, Suurbritannia kaitseminister dr Liam Fox ja Taani kaitseminister Gitte Lillelund Bech.

Kaitseministrid arutasid olukorda Afganistanis, eriti ühtsesse tegevusalasse kuuluvas Helmandi provintsis, samuti koostöö tihendamist ning riigi tulevikku. Tõdeti, et konkreetset aega vägede väljatoomiseks Afganistanist on veel võimatu öelda, kuna see sõltub sellest, kuidas riigi võimud suudavad reaalselt
vastutuse oma riigi käekäigu eest üle võtta.

“On selge, et kui koos on Afganistani sisse mindud, siis koos tullakse sealt ka välja,” lausus kaitseminister Laar pärast kohtumist ja lisas, et Afganistani tulevik on afgaanide endi kätes.  “Liitlasväed võivad aidata tagada julgeolekut uuendustele, kuid nad ei suuda ise teostada riigi arenguks vajalikke reforme,” sõnas kaitseminister.

Kaitseministri sõnul saavad ainult afgaanid tagada oma riigis seaduslikkust, võidelda korruptsiooni ja narkootikumide tootmise vastu, edendada haridust ja luua vajalikke tingimusi ettevõtluse arenguks.

Allikas: Kaitseministeerium