Afganistani diplomaadid tulevad Eestisse kooli

Välisministeerium toetab Afganistani diplomaatidele ja riigiametnikele suunatud heade valitsemistavade koolitust, mis toob Eesti diplomaatide kooli 10 afgaani.

230284_02Välisministeerium toetab Afganistani diplomaatidele ja riigiametnikele suunatud heade valitsemistavade koolitust, mis toob Eesti diplomaatide kooli 10 afgaani.

Afganistani esindajatele tutvustatakse EL-i ja NATO Afganistani-suunalist tegevust, erinevaid võimalusi EL-i ja NATO institutsioonidega sidemete loomiseks, samuti toimub rahvusvaheliste läbirääkimiste ning avaliku diplomaatia koolitus.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Afganistan oma arengus staadiumis, kus peatselt tuleb valmis olla ise hakkama saamiseks ning riigi ülesehitamise õnnestumiseks on vajalik tõhus tsiviilpanus.

“Rahvusvahelise sõjalise panustamise vähendamine on võimalik, kui Afganistan saab suures osas ise endaga hakkama ega ohusta teisi riike. Selleks on vajalik ka häid valitsemistavasid tundev ametnikkond ning meie projekt ongi selleks, et Afganistanis oleks rohkem häid valitsemistavu järgivaid ametnikke,” märkis Paet.

Paeti sõnul on Eesti eesmärk tugevdada Afganistani välisteenistuse noorte diplomaatide kutseoskusi ning teadlikkust suhtlusest Euroopa Liidu ja NATO-ga.

Afgaanid saabuvad Eesti diplomaatide kooli kahenädalasele kursusele Tallinnasse sügisel.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling