Laar tegi Brüsselis ettepaneku küberüksus luua

Brüsselis Põhjala ja Balti riikide kaitseministritega kohtunud kaitseminister Mart Laar tegi kolleegidele ettepaneku moodustada Põhjala lahingugrupi juurde küberüksus, mis tegeleks konfliktipiirkondades nõustamisega.
Laari ettepaneku kohaselt aitaks küberüksus riike kriitilise teabe taristu ülesehitamisel ja viiks läbi ühiseid küberõppusi, vahendas kaitseministeerium.

229250_02Brüsselis Põhjala ja Balti riikide kaitseministritega kohtunud kaitseminister Mart Laar tegi kolleegidele ettepaneku moodustada Põhjala lahingugrupi juurde küberüksus, mis tegeleks konfliktipiirkondades nõustamisega.

Laari ettepaneku kohaselt aitaks küberüksus riike kriitilise teabe taristu ülesehitamisel ja viiks läbi ühiseid küberõppusi, vahendas kaitseministeerium.

“Viimase aja küberrünnakutes on täheldatud ründajate koostööd kuritegeliku maailmaga. Selle kuritegeliku partnerlusele vastu astumiseks on vaja partnerlust vastavate riiklike struktuuride ja eraettevõtluse vahel, et neid ohte tõrjuda,” sõnas Laar. “Küberrünnakuid suudame edukalt tõrjuda siis, kui me koos töötame ning suudame nii sõjalisi kui tsiviilstruktuure ühiselt tegutsema saada”.

Ettepaneku üle hakatakse konkreetsemalt arutlema järgmisel Põhjala ja Balti riikide kaitseministrite kohtumisel Stockhomis.

Kaitseministrid käsitlesid tänasel kohtumisel ka olukorda Liibüas ning Euroopa Liidu operatsioone.

Tuginedes oma laevakaitsemeeskondade kogemusele piraatlusvastases operatsioonis Atalanta toetas Eesti ettepanekut anda Euroopa Liidu jõududele vabamad käed tegutsemiseks ning luua süsteem, mis võimaldaks tabatud piraate reaalselt vanglasse saata.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling