Eesti toetab lapssõdurite värbamise vastast tegevust Somaalias

Välisminister Urmas Paeti sõnul eraldab välisministeerium humanitaarabiks ette nähtud vahenditest 30 000 eurot, et kaitsta Somaalias lapsi värbamise eest relvastatud konfliktidesse. Projekti viib läbi ÜRO lastefond.

paet-200pxVälisminister Urmas Paeti sõnul eraldab välisministeerium humanitaarabiks ette nähtud vahenditest 30 000 eurot, et kaitsta Somaalias lapsi värbamise eest relvastatud konfliktidesse. Projekti viib läbi ÜRO lastefond.

Välisministri sõnul kestab 10 miljoni elanikuga Somaalias 1991. aastast kodusõda, mille tõttu valitseb riigis humanitaarkatastroof ning ümber on asunud üle poole miljoni inimese ja abi vajab ligi neli miljonit. „Kuid rahvusvahelise abi jõudmine Somaaliasse on takistatud, humanitaarabitöötajaid ja abiveoseid rünnatakse ning röövitakse,“ ütles Paet.

„Somaalias on levinud 14-18 aastaste, aga ka nooremate lapssõdurite värbamine,“ sõnas Paet. Välisminister lisas, et lapssõdureid värvatakse ka piraatideks. „Pooled maailmas registreeritud piraatluse juhtumitest on toimunud Somaalia ranniku lähistel,” märkis Paet.

Allikas: Välisministeerium