Süüria valitsus astus tagasi

Süüria valitsus otsustas teisipäeval seoses riigis jätkuvate rahutustega tagasi astuda, teatas Süüria riiklik telekanal.

226461_02Süüria valitsus otsustas teisipäeval seoses riigis jätkuvate rahutustega tagasi astuda, teatas Süüria riiklik telekanal.

President Bashar al-Assad rahuldas tagasiastumispalve ning määras senise peaministri Muhammad Naji Otari kuni uue valitsuse ametisse kinnitamiseni valitsusjuhi kohusetäitjaks. Uus valitsus määratakse ametisse lähima ööpäeva jooksul, vahendas BBC.

Valitsuse tagasiastumine on veel üks samm, millega püütakse vaigistada Süürias juba üle nädala kestvaid valitsusvastaseid massirahutusi.

President Bashar al-Assad on silmitsi oma valitsusaja sügavaima kriisiga. 11 aastat võimutsenud mees toetub šiiitidest vähemusele alaviitidele. Riigipea on keerulises olukorras, sest sõjavägi koosneb enamjaolt kutsealustest, kes on sunniidid ja kes peavad vägivalda kasutama oma hõimlaste vastu.

Mõni päev tagasi toimunud valitsusvastase meeleavalduse mahasurumise käigus hukkus ametlikel andmeil 13, aktivistide teatel 25 inimest.

Sotsiaalvõrgustikus Facebook on kutsutud kõiki üle riigi meelt avaldama. Keskvõim on proovinud aga tundeid rahustada, vabastades 260 vangi. Samuti on Bashar al-Assad lubanud tühistada 49 aastat kestnud eriolukorra ning vabamat meedia- ja parteiseadust. Selle otsuse võib president langetada juba täna.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling