Suur tsiviilohvrite arv pani afgaanid meelt avaldama

Afganistani pealinnas Kabulis kogunesid täna tänavatele sajad inimesed, et protesteerida tsiviilohvrite arvu suurenemise vastu rahvusvaheliste julgeolekuabijõudude (ISAF) rünnakutes.

225140_02Afganistani pealinnas Kabulis kogunesid täna tänavatele sajad inimesed, et protesteerida tsiviilohvrite arvu suurenemise vastu rahvusvaheliste julgeolekuabijõudude (ISAF) rünnakutes.

“Surm Ameerikale”, karjusid läbi Kabuli kesklinna tänavate marssivad inimesed, kes kandsid loosungeid, millel kujutati verega kaetud surnud lapsi, vahendas Reuters.

“Me ei andesta kunagi verd, mida on pidanud valama süütud afgaanid, kelle tapjaks olid NATO väed,” lausus protestist osa võtnud üliõpilane Ahmad Baseer.

Meeleavaldajate seas oli ka palju naisi, mis on Afganistanis väga haruldane, kuna naised ei võta tavaliselt avalikust elust osa.

Mõned naised hüüdsid ruuporitesse: “Me ei taha ameeriklasi, me ei taha Talibani, me tahame rahu!”

Neljapäeval esines ISAFi juht Afganistanis kindral David Petraeus erakordse avaliku vabandusega Afganistani õhurünnakute käigus teisipäeval ekslikult üheksa lapse tapmise eest.

Ka USA president Barack Obama avaldas juhtunu üle sügavat kahetsust, ÜRO tegi aga avalduse, et edaspidi peab tegema kõik võimaliku, et selliseid asju enam ei juhtuks.

Tsiviilohvrite suurt arvu on korduvalt kritiseerinud ka Afganistani president Hamid Karzai.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling