Mudel NATO-l esinesid Eesti julgeolekupoliitika tipud

-

Tallinn, 25. novemberil 2010 –  Kaitseminister Jaak Aaviksoo avas täna kaitseminister Radisson Blu konverentsikeskuses „Mudel NATO 2010“ simulatsiooni. Kolm päeva kestev „Mudel NATO“ on Eesti NATO Ühingu korraldatud simulatsioon tudengitele, mille käigus mängitakse läbi NATO Põhja-Atlandi Nõukogu ja Sõjalise Komitee töö ühe väljamõeldud kriisi lahendamisel.

Simulatsiooni käigus esindavad 56 peamiselt riigiteadusi ja rahvusvahelisi suhteid õppivat Eesti ja välistudengit kaheliikmelistes meeskondades 28 NATO liikmesriiki. Täna kohtuvad noored ka vastavate riikide diplomaatiliste esindajatega ning Eesti kaitse- ja julgeolekupoliitika ekspertidega (Sven Mikser, Victoria Punga, Eneken Tikk, jne). Kogu simulatsioon toimub inglise keeles, mis on ka töökeeleks NATO-s.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo rõhutas oma avakõnes, et NATO on end kõigile oma liikmesriikidele taaskinnitanud kõige olulisema julgeolekuorganisatsioonina, mille põhiülesanne on kollektiivselt kaitsta kõigi liikmete julgeolekut. “Kollektiivkaitse jääb NATO alustalaks nagu see alati olnud on. Samas kohaneb NATO järjest ka uute väljakutsetaga nagu seda on küberkaitse ja terrorism, et ka nendes arenevates julgeolekuvaldkondades kõigi liikmesriikide julgeolek tagada, “ ütles kaitseminister.

“NATO elujõulisus tuleneb eelkõige asjaolust, et see on ühiste väärtuste kaitseks loodud organisatsioon, mis pakub liikmesriikidele enamat kaitset, kui huvi mõnes kitsas siseriiklikus küsimuses,” lisas kaitseminister Aaviksoo.

Reedel ja laupäeval jätkub simulatsioonimäng Viinistu konverentsi- ja kultuurikeskuses.

Mudel NATO 2010 toetavad Kaitseministeerium, Norra suursaatkond Eestis ja Friedrich Eberti Fond.

Aastal 2001 Tallinnas asutatud Eesti NATO Ühing on kodanikuühendus, mille eesmärgiks on toetada Eesti liikmelisust NATO-s.

Lisainfot Mudeli kohta: www.eata.ee

Lisainfo:

Victoria Punga

Eesti NATO Ühing

Tel. 53 42 5127