Järva malev kutsub osalema admiral Pitka auks korraldataval rattaretkel

Kaitseliidu Järva malev korraldab 5. juunil teist aastat admiral Johan Pitka mälestuseks rattaretke ning istutab tammepuu tema arvatavasse hukkumispaika Alansi külla Harjumaal.

Kaitseliidu Järva malev korraldab 5. juunil teist aastat admiral Johan Pitka mälestuseks rattaretke ning istutab tammepuu tema arvatavasse hukkumispaika Alansi külla Harjumaal.

Järva maleva staabiülema kapten Vello Popsi sõnul soovib malev rattaretkega nii nagu ka juba traditsiooniks saanud veebruarikuise Pitka rahvamatkaga pöörata tähelepanu Eesti ajaloo ühele kesksemale sõjamehele ning tema mälestusele.

Rattaretke start toimub 5. juuni varahommikul kell 7.00 üheaegselt nii Paide vana rahvamaja kui Järva maleva staabi juurest Türilt. Edasi liigutakse Väätsale, kus retkeseltskonnad ühinevad ning jätkavad kokku ligemale 50 kilomeetri pikkust rattaretke mööda kruusa- ning rattasõiduks suurepäraselt sobivaid metsateid Harjumaale Alansi külla.

“Teekonnale, mis kulgeb piki looduskauneid paiku, kuhu tihti just ei satuta, oleme arvestanud ka puhkepausid ning piknikupaiga, kus retkelised saavad keha kosutada ning vaimu turgutada,” sõnas kapten Pops. Sihtpunkti plaanitakse jõuda kella ühe paiku päeval ning ratturite järel sõidab ka toetusteenistus, kes korjab vajadusel väsinud üles ning aitab võimaluse korral ka järele andnud tehnikat parandada. Tagasi on võimalus sõita nii jalgrattaga kui soovi korral ka Järva maleva transpordiga.

Nii nagu mulluselgi rattaretkel on ka seekord kavas Pitka mälestusmärgi juures istutada kõigi järvamaalaste nimel tammepuu. „Tahaks loota, et kunagi saame öelda. et järvamaalased on kümnete rattaretkede käigus lausa pargi admiral Pitka auks kohale viinud,“ sõnas kapten Pops.

Rattaretkel osalemiseks tuleks end 1. juunini registreerida registreeruda Järva maleva staabi korrapidaja juures telefonil 38 49 170

19. veebruaril Järvamaal Jalgsema külas sündinud admiral Johan Pitka oli Eesti Vabadussõja hing kelle eestvedamisel loodi Kaitseliit, soomusrongid ja oma sõjalaevastik . Teadaolevalt hukkus Pitka 1944. aasta septembris Harjumaal Alansi külas.

Admirali mälestuseks korraldab Kaitseliidu Järva Malev igal aastal ka 20 kilomeetrist rahvamatka Jalgsemalt Peetrisse, millest sel aastal võttis osa üle 350 osaleja. Eelmisel aastal toimunud esimesest rattaretkest võttis vaatamata tõeliselt keerulistele ilmastikuoludele osa paarkümmend ratturit.

Täpsem info:

Kapten Vello Pops

KL Järva maleva staabiülem

5342 7256

Allikas:

Kaitseliit