Helmandi vägede juht: afgaanid tõid NATO sõduritele silmad

Helmandi väekoondise juht brigaadikindral Richard Felton, kellele alluvad ka seal teenivad Eesti sõdurid, usub, et Afganistani enda sõdurite sinnasaabumine andis NATO vägedele silmad, mis kaitsevad neid pommide eest.

Richard FeltonHelmandi väekoondise juht brigaadikindral Richard Felton, kellele alluvad ka seal teenivad Eesti sõdurid, usub, et Afganistani enda sõdurite sinnasaabumine andis NATO vägedele silmad, mis kaitsevad neid pommide eest.

Kuidas näib teile kohalike suhtumine? Mil moel nad käituvad, kui näevad lähenemas ISAFi masinaid?

Me üritame näidata Lashkar Gah linnas väga vähest kohalolekut. Lashkar Gah julgeolekut tagab politsei. See on protokoll, sest keegi ei taha näha sõdureid südalinnas. Mina kohe kindlasti ei taha saata oma sõdureid südalinna – nende soomukeid ja kuuliveste ja muud.

Minu arvates saadab väga hea sõnumi see, kui vägede juht läheb linna ja peab koosolekut kuulivesti ja kiivrita ja suhtleb kohalikega. Ma arvan, et see avaldab neile muljet, nad uurivad meilt, mida me teeme, mina küsin neilt, nende poes oleva kauba kohta, kuidas nad seda saavad.

Üks mees, kellega ma rääkisin, peab vürtsipoodi ja tal on vürtse kaheksast-üheksast riigist. Ta püüdis mulle selgitada, kuidas ta need sai – tal peab nende saamiseks olema väga palju kontakte. Need vürtsid pärinevad Pakistanist, Indiast, Hiinast…

Ning kohalik turg on väga-väga rahvarohke.

Loe edasi Postimehest!

Allikas:

Postimees