Briti kaos

Teretulnud ebakindlus, häbiväärne kaos. Sellises meeleolus ärkas Briti ühiskond üles pärast oma elava mälu kõige kummalisemat valimisööd.

Edward LucasTeretulnud ebakindlus, häbiväärne kaos. Sellises meeleolus ärkas Briti ühiskond üles pärast oma elava mälu kõige kummalisemat valimisööd.

Seda kaost kirjeldada on samavõrd lihtne kuivõrd keeruline on teda õigustada. Tuhanded inimesed seisid mõttetult järjekordades, et anda oma hääl, kuid nad ei saanud seda teha, sest valimispunktid polnud piisavalt mehitatud, et valimissedeleid jagada.

See rikuks mainet riigil, kes alles õpib demokraatiat pärast totalitaarse võimu all oldud aastakümneid. Kui midagi sellist oleks juhtunud Afganistanis või Ukrainas, tuututaksid Briti valimisvaatlejad hukkamõistvalt. See on häbistav riigile, kellele meeldib mõelda endast kui parlamentaarse demokraatia musternäitest. Miski muu ei saaks paremini kokku võtta leiboristide loodud ülemakstud, alakoormatud ning kodanikele kättesaamatut avalikku sektorit kui kasutu valimisametnik Sheffieldis, kes ütles: „Ma ei süüdista kedagi.” Ta ei suutnud mõista: meie süüdistasime teda.

Loe edasi Eesti Päevalehest!

Allikas:

Eesti Päevaleht