Kaitseliidu langevarjurid olid Portugalis tegijad

Novembri lõpus toimusid Portugalis Tancose linnas asuvas Portugali sõjaväe langevarjukoolis rahvusvahelised sõjaväe langevarjurite meistrivõistlused, kus Kaitseliidu langevarjurid saavutasid mitmeid tublisid kohti.

Novembri lõpus toimusid Portugalis Tancose linnas asuvas Portugali sõjaväe langevarjukoolis rahvusvahelised sõjaväe langevarjurite meistrivõistlused, kus Kaitseliidu langevarjurid saavutasid mitmeid tublisid kohti.

Foto: Kaitseliit
Foto: Kaitseliit

1979. aastal Prantsusmaalt alguse saanud iga-aastastel võistlustel osales Eesti neljandat korda, tänavu olid meeskonnas Tallinna ja Sakala maleva vabatahtlikud kaitseliitlased, kes on ka aktiivsed langevarjurid.

Võistlusaladeks on traditsiooniliselt:

* Täpsushüpe dessantlangevarjuga (maandumisala 400×100 m)

* Täpsushüpe sportlangevarjuga (maandumisala 16 m diameetriga ring)

* Takistusujumine 100m sõjaväe vormis

* Laskeharjutus

* Orienteerumine (kaart 1:10 000)

Seekord olid meie võistlejad edukad, laskmises kus individuaalarvestuses võitis teise koha rms Siim Põdra Sakala malevast ja kolmanda koha vbl Eero Säde Tallinna malevast, meeskondlikus arvestuses saavutati teine koht.

Meie võistlejate tubli esinemine jätkus ka dessantlangevarjuga

Täpsushüpetes, kus rms Raul Rajang Tallinna malevast saavutas teise koha ning vbl Eero Säde oli seitsmes. Samuti võib korda läinuks lugeda orienteerumisvõistlust kus veebel Eero Säde oli absoluutarvestuse neljas ning eelmisel aastal orienteerumise võitnud nooremseersant Väino Ellamik oli kerge jalavigastuse tõttu sunnitud leppima 11 kohaga.

Rahvusvahelised sõjaväe langevarjurite meistrivõistlused said alguse 1979 Prantsusmaal kui kohalik sõjaväe langevarjukool kutsus kõiki sarnaseid koole ja üksuseid võistlusele, mille eesmärgiks on samas ka informatsiooni ja kogemuste vahetamine ning omavaheliste koostöö suhete loomine.

Ettevõtmine oli edukas ja on nüüdseks toimunud 30 aastat vahetudes igal aastal asukohta riikide vahel, kes võistlusel osalevad. Kogu võistlus on väga vaatemänguline ning kutsub jälgima ka palju kohalike elanikke ja turiste.

Võistlus ise koosneb viiest erinevast spordialast ning võistlusel võib osaleda viis sõjaväelast ühe riigi kohta. Lisaks peavad meeskonda kuuluma treener, kes täidab ka abikohtuniku ülesandeid ning kaks liiget kes osalevad võistluse käigus toimuval sümpoosionil.

Tänavu osalesid võistlustel kuue riigi võistkonnad ja lisaks kolme riigi esindajad sümpoosionil. Järgmised võistlused toimuvad 2010. aasta juuni lõpus Hispaanias kuhu on oodatud osalema ka Eesti meeskond.

Allikas:

Kaitseliit