Laupäeval möödus 91 aastat Eesti Vabadussõja algusest

Kaitseminister Jaak Aaviksoo ja siseminister Marko Pomerants asetasid täna Narvas Siivertsi kalmistul pärja Vabadussõja mälestusmärgi jalamile, mälestamaks 91 aasta möödumist Vabadussõja algusest.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo ja siseminister Marko Pomerants asetasid laupäeval, 28. novembril  Narvas Siivertsi kalmistul pärja Vabadussõja mälestusmärgi jalamile, mälestamaks 91 aasta möödumist Vabadussõja algusest.

Foto: tourism.narva.ee
Foto: tourism.narva.ee

Kaitseminister Aaviksoo tuletas oma sõnavõtus meelde, et Vabadussõda algas 91 aasta eest just lahingutega Narva all. „Tulime siseministriga Narva, Siivertsi kalmistule selleks, et öelda, et me pole unustanud Eesti iseseisvuse eest võidelnud inimesi; öelda, et Eesti seisab oma vabaduse eest sama kindlalt nagu 91 aastat tagasi ja jääbki seisma!“ ütles kaitseminister.

Siseminister Pomerants rääkis, et me kõik oskame hinnata ja rõõmu tunda, tähistades 23. juunil Võidupüha. „See poleks aga võimalik, kui 28. novembril 91 aastat tagasi poleks olnud neid, kes täis otsustavust oma riigi tuleviku eest seisid. Sellele väärikale sündmusele mõeldes pole sel sombusel novembri laupäevahommikul sugugi palju, kui kaks ministrit on Narvas koos kaitseväelastega Vahipataljonist au sees hoidmas ja meenutamas toimunu tähtsust,“ sõnas Pomerants.

28. novembril 1918 algas Punaarmee sissetungiga Eestisse Vabadussõda, mis lõppes 1920. aasta 2. veebruaril Tartu rahu sõlmimisega.

Allikas:

Kaitseministeerium