Ministrite pöördumine 2009. aasta kodanikupäeval

Kodanikupäeva eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja pöörata tähelepanu kodaniku rolli olulisusele ühiskonnas.

Traditsiooniliselt tähistame tänavu 26. novembril kodanikupäeva – seekord juba kaheteistkümnendat korda. Kodanikupäev meenutab kõigile Eestis elavatele inimestele, Eesti kodanikele ja nendele, kes Eesti kodanikeks tahavad saada, et ühte hoides oleme tugevamad. Kodanikupäeva eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja pöörata tähelepanu kodaniku rolli olulisusele ühiskonnas.

Foto: ERR
Foto: ERR

Selle aasta kodanikupäeva motoks on: „LOOVAD INIMESED – EDUKAS RIIK”. Seeläbi soovime rõhutada loovat mõtlemist, loomingulist lähenemist, julgust teha uut- ja teistmoodi. On ju 2009 „Eesti innovatsiooniaasta” ja „Euroopa loovuse ja innovatsiooni aasta”.

Riik algab inimesest. Nii nagu loovus kuulub inimeseks olemise juurde, ei saa ka ükski riik ilma loominguliste ja ettevõtlike inimesteta. Loov mõtlemine kujundab riigi tulevikku, julgus teha uut- ja teistmoodi aitab lahenda ka keerulisi olukordi. Eesti jaoks on oluline, et iga siin elav inimene hoiaks oma kodumaad ja sooviks tema heaks midagi korda saata. Riik ja selle kodanikud kuuluvad kokku – ei saa olla üht ilma teiseta.

Kodanikupäeva tähistamiseks kutsume kõiki institutsioone, organisatsioone ja asutusi üles korraldama kodanikunädalal, mis sel aastal kestab 23.-29. novembrini, teemakohaseid aktuseid, viktoriine, näitusi, väitlusi, kohtumisi, esseevõistlusi jne. Nendest osa võtma ja oma panuse andma ootame iga Eesti inimest. Kodanikupäevale pühendatud materjalide saamiseks ning võimalike esinejate leidmiseks palume ühendust võtta korraldavate asutuste kontaktisikutega, kelle andmed leiate kodanikupäeva kodulehelt www.kodanik.ee

Head kodanikupäeva!

Laine Jänes, kultuuriminister

Tõnis Lukas, haridus- ja teadusminister

Rein Lang, justiitsminister

Jaak Aaviksoo, kaitseminister

Jaanus Tamkivi, keskkonnaminister

Juhan Parts, majandus- ja kommunikatsiooniminister

Helir-Valdor Seeder, põllumajandusminister

Jürgen Ligi, rahandusminister

Siim Valmar Kiisler, regionaalminister

Marko Pomerants, siseminister

Hanno Pevkur, sotsiaalminister

Urmas Paet, välisminister

Allikas:

www.kodanik.ee