9.-12. oktoober leidis aset NATO Parlamentaalse Assamblee 61 istung Norras, Stavangeris.

Seekord pöörati istungil tähelepanu ka ÜRO resolutsioonile 1325 “naised, rahu ja julgeolek”. Läbiviidud uuring liikmesriikide parlamentide seas tõi välja, et Eesti on täitnud resolutsiooni eesrindlikult, ära oli mainitud ka Eesti NATO Ühingu tegevus.
Täna toimunud Assamblee istungil esines ka NATO peasekretär hr Jens Stoltenberg ja Norra peaminister pr Erna Solberg. Peasekretär rõhutas, et kui maailm muutub, peab muutuma ka NATO, arvesse võttes uusi ohte ja väljakutseid.
Muret tekitavad Venemaa õhurünnakud Süürias, selle asemel, et konflikti kontrolli alla saada, suureneb risk halvenemise suunas.
2016 aastal langetatakse otsus kas lõpetada Afganistani missioon. See ei tähendaks Afganistani abistamine lõppu, vaid plaanis on jätkata partneritena. Afgaanid peavad hakkama vastutama ise oma julgeoleku eest !
NATO eesmärgiks on ennetada sõda, kuid kui Türgil on NATO abi vaja oma piiride kaitsmisel, siis NATO appi ka läheb. Sama kehtib kõikide liikmesriikide kohta !

NATO Parlamentaarse Assamblee kohta täpsem info kättesaadav
http://www.nato-pa.int/

9.-12. oktoober leidis aset NATO Parlamentaalse Assamblee 61 istung Norras, Stavangeris. Eesti delegatsiooni kuuluvad Ants Laaneots (esimees), Marko Mihkelson, Kadri Simson ja Sven Mikser (asendusliige). Vaatlejana osales Eesti NATO Ühingu juhatuse esimees Krista Mulenok. Nädalavahetusel alanud arutelud komiteedes vormistati soovitusteks NATO-le, mida võiks arvestada Varssavi tippkohtumise ettevalmistamisel. Püütakse leida lahendusi hübriidsõja ja terrorismi vastu võitlemiseks ning pagulaskriisi ja kliimamuutustega toimetulekuks. Parandada tuleb nii poliitiliste otsuste langetamise kiirust kui ka kiirreageerimisvõimekust, samuti jätkata õppuste läbiviimist. Praegu on käimas NATO ajaloo suurim õppus “Trident Juncture 2015”.

 

Seekord pöörati istungil tähelepanu ka ÜRO resolutsioonile 1325 “naised, rahu ja julgeolek”. Läbiviidud uuring liikmesriikide parlamentide seas tõi välja, et Eesti on täitnud resolutsiooni eesrindlikult, ära oli mainitud ka Eesti NATO Ühingu tegevus. Täna toimunud Assamblee istungil esines ka NATO peasekretär hr Jens Stoltenberg ja Norra peaminister pr Erna Solberg. Peasekretär rõhutas, et kui maailm muutub, peab muutuma ka NATO, arvesse võttes uusi ohte ja väljakutseid. Muret tekitavad Venemaa õhurünnakud Süürias, selle asemel, et konflikti kontrolli alla saada, suureneb risk halvenemise suunas. 2016 aastal langetatakse otsus kas lõpetada Afganistani missioon. See ei tähendaks Afganistani abistamine lõppu, vaid plaanis on jätkata partneritena. Afgaanid peavad hakkama vastutama ise oma julgeoleku eest ! NATO eesmärgiks on ennetada sõda, kuid kui Türgil on NATO abi vaja oma piiride kaitsmisel, siis NATO appi ka läheb. Sama kehtib kõikide liikmesriikide kohta ! NATO Parlamentaarse Assamblee kohta täpsem info kättesaadav

http://www.nato-pa.int/