Poola ja USA liitusid NATO küberkaitsekeskusega

Eile õhtul allkirjastasid kaheksa NATO küberkaitse kompetentsikeskuse liikmesriiki Norfolkis USA-s ametliku liitumiskirja, millega võeti keskuse liikmeteks Poola ja USA.

239112_02Eile õhtul allkirjastasid kaheksa NATO küberkaitse kompetentsikeskuse liikmesriiki Norfolkis USA-s ametliku liitumiskirja, millega võeti keskuse liikmeteks Poola ja USA.

Koos Poola ja USA-ga on keskusel nüüd kümme liikmesriiki, mis osalevad keskuse igapäevatöös ja juhtimises. Liikmesriigid saadavad keskusesse tööle oma riigi eksperdid ja teadlased, samuti osalevad nad keskuse tööplaani koostamisel ning panustavad keskuse eelarvesse, teatas küberkaitsekeskuse pressiesindaja Kristiina Pennar.

Lisaks Poolale ja USA-le on keskuse liikmeteks Eesti, Läti, Leedu, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Slovakkia ja Hispaania.

2008. aastal asutatud NATO küberkaitse kompetentsikeskus on Tallinnas asuv rahvusvaheline sõjaline organisatsioon, mille missiooniks on parendada NATO liikmesriikide ja keskuse partnerite suutlikkust, koostööd ja infovahetust küberkaitse teemadel.

Ametlik liputseremoonia Tallinnas asuvas kompetentsikeskuses, millel osaleb ka Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, leiab aset homme.

Tseremoonial osalevad veel kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, NATO küberkaitse kompetentsikeskuse direktor kolonel Ilmar Tamm, USA suursaadik Michael C. Polt ja Poola suursaadik Grzegorz M. Poznański.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling