Türgi-Iraani pinged NATO radarisüsteemi tõttu koguvad tuure

Iraani ja Türgi sõnasõda viimase otsuse üle võõrustada NATO efektiivseid radarisüsteeme, võib viidata uuele tärkavale kriisile kahe naabri vahel, milles kurtide terrorirühmitus, Kurdistani Töölispartei (PKK), on Iraani võimalik trump Türgi vastu.

murat-karayilan-1Iraani ja Türgi sõnasõda viimase otsuse üle võõrustada NATO efektiivseid radarisüsteeme, võib viidata uuele tärkavale kriisile kahe naabri vahel, milles kurtide terrorirühmitus, Kurdistani Töölispartei (PKK), on Iraani võimalik trump Türgi vastu.

Hasan Köni, rahvusvahelise õiguse professor Istanbulis asuvas Kültüri Ülikoolis, ei usu, et Iraan, terrori bumerangi  efekti tõttu, PKK kasutamises väga kaugele läheb, kuna see võiks Iraani tulevikus samamoodi halvata.

Viimastel nädalatel on olnud Iraani tsiviil ja sõjaväeliste juhtide ähvardavate avalduste laine, mis kõik süüdistavad Türgit NATO radarisüsteemi oma territooriumil võõrustamisega nõustumises, hoiatades teadmata tagajärgede eest. Väites, et raketikaitse on mõeldud Iisraeli kaitsmiseks ning on suunatud Iraani rakettidele, kritiseerib Teheran jõuliselt Ankara otsust.

Köni arvas, et Iraanil on siiski limiteeritud roll kurtide küsimuses, mida põhjustab Teherani hirm kurtide lõpliku iseseisvumise ees, kuna nad hõlmavad osaliselt ka Iraani territooriumit.

Täpsemalt saad artiklit lugeda siit.

Allikas: Today’s Zaman