Küber vaikuse oht

Need ei ole mitte valjud häkkerite gruppide väljakuulutamised ega silmnähtavad teenust keelavad rünnakud, mis küberjulgeoleku eksperte hirmutavad. See on hoopis vaikus.

indexNeed ei ole mitte valjud häkkerite gruppide väljakuulutamised ega silmnähtavad teenust keelavad rünnakud, mis küberjulgeoleku eksperte hirmutavad. See on hoopis vaikus.

Üha kasvavas võitluses küberründajate vastu on fookus olnud uuel julgeoleku tarkvaral ja küberhügieenil, kuid üks tugevamaid relvi „vastase“ suhtes on küllaltki madaltehnoloogilise lähenemisega informatsiooni jagamine rünnakute kohta.

Sellest hoolimata jäävad rünnakutega tegelejad suletud suudega paljude sissetungide puhul – viidates kohustusele – luues sel viisil vaakumi, mis vähendab nende võimekust rünnakutega võidelda. USA Kaitseministeerium jätkab viiside otsimist, kuidas suurendada aruandmist, kui nii salastatud kui avalikud andmed on ohustatud.

„Kurjategijad on kiired; neil ei ole intellektuaalse omandi piire ega reegleid, nad lihtsalt hukkavad ning kogu selle rahastusega on nad võimelised meid tapma, kui me ei suuda hästi informatsiooni jagada,“ ütles Phyllis Schneck McAfee, Security asepresident. „See on nagu ilmaennustus; mida rohkem andmeid sul on, seda rohkem elusid saad sa päästa, kui sa suudad ennustada tornaadot või orkaani. „

Loe edasi, miks informatsiooni jagamist oluliseks peetakse ning millised on võimalikud efektiivsed viisid selleks artiklist siit.

Allikas: DefenceNews