Kaitseväe ja Eesti Sõjamuuseumi fotokonkurss

Kaitsevägi ja Eesti Sõjamuuseum kuulutavad välja fotokonkursi tähistamaks 20 aasta möödumist kaitseväe taasloomisest 1991. aasta sügisel. „Kakskümmend aastat tagasi pidi koos Eesti riigiga uuesti alustama ka kaitsevägi. Möödunud aastate jooksul on riigikaitse arengusse oma panuse andnud palju erinevaid inimesi, nii kaadrikaitseväelastena kui ka ajateenijatena,“ ütles Eesti Sõjamuuseumi direktor Kristjan Luts.

3486_pic1Kaitsevägi ja Eesti Sõjamuuseum kuulutavad välja fotokonkursi tähistamaks 20 aasta möödumist kaitseväe taasloomisest 1991. aasta sügisel.

„Kakskümmend aastat tagasi pidi koos Eesti riigiga uuesti alustama ka kaitsevägi. Möödunud aastate jooksul on riigikaitse arengusse oma panuse andnud palju erinevaid inimesi, nii kaadrikaitseväelastena kui ka ajateenijatena,“ ütles Eesti Sõjamuuseumi direktor Kristjan Luts. „Kindlasti on inimestel kodus fotosid, mis jutustavad meile loo, kuidas kaitsevägi on jõudnud oma esimestest uutest sammudest tänapäeva. Kutsume inimesi kaitseväe ajalugu meiega jagama, et väärtustada nende endi ja nende teenistuskaaslaste panust kaitseväe arengusse.“

Fotokonkursile on oodatud nii paber- kui ka digitaalfotod kaitseväe tegemistest aastatel 1991 – 2011. Näiteks fotod, mis kajastavad inimeste tegev- või ajateenistust, aga ka kaitseväelaste osalemist avalikel üritustel ja Eesti Vabariigi aastapäeva paraadidel.

Fotonäitus teemal kaitsevägi 1991 – 2011 avatakse Eesti Sõjamuuseumis novembri keskpaigas. Konkursile saadetud töödest valib žürii välja kolm parimat fotot, mis pannakse üles näitusele ja mille autoreid premeeritakse.

Konkursil osalemiseks tuleb fotod saata e-posti aadressile konkurss@esm.ee või postiaadressile Eesti Sõjamuuseum, Mõisa tee 1, EE 74001, Viimsi, Harjumaa. Fotod tuleb varustada autori nime ja pildistamise kuupäevaga ning lühikese kirjeldusega foto sisu kohta. Konkursil osalemise tähtaeg on 31. oktoober 2011.

Allikas: Eesti Kaitsevägi