Kaitseministri nõukoda juhib Leo Kunnas

Eile kogunes oma esimesele istungile kaitseminister Mart Laari poolt kokku kutsutud kaitseministri nõukoja uus koosseis. Laar nimetas nõukoja juhatajaks reserv-kolonelleitnant Leo Kunnase. Nõukoja eesmärk on analüüsida erinevaid valdkondi Eesti kaitse- ja julgeolekupoliitikas, nõustada kaitseministrit ning seeläbi kaasata riigikaitse arendamisse erinevaid inimesi ja mõtteviise.

indexEile kogunes oma esimesele istungile kaitseminister Mart Laari poolt kokku kutsutud kaitseministri nõukoja uus koosseis. Laar nimetas nõukoja juhatajaks reserv-kolonelleitnant Leo Kunnase.

Nõukoja eesmärk on analüüsida erinevaid valdkondi Eesti kaitse- ja julgeolekupoliitikas, nõustada kaitseministrit ning seeläbi kaasata riigikaitse arendamisse erinevaid inimesi ja mõtteviise.

„Eesti riigikaitses toimuvad praegu põhimõttelised muudatused, kus lisaks Kaitseministeeriumi ja Kaitseväe ekspertiisile tasub nõu küsida ka nii-öelda süsteemivälistest spetsialistidelt. Seetõttu pean sellist nõuandvat organit ministrile tema töös vajalikuks,” ütles kaitseminister Laar.
Nõukotta kuuluvad Mati Raidma, Leo Kunnas, Iivi Anna Masso, Leo Mõtus, Erik Reinhold, Erik Männik, Aivar Riisalu, Hannes Toomsalu, Toomas Luman, Toomas Peek, Jaak Valge, Eerik-Niiles Kross, Toomas Hiio, Raivo Tamm, Tõnu Tannberg, Lauri Mälksoo, Vello Väinsalu ja Martin Hurt.
Sarnane koostöökoda tegutses alates 2008. aastast ka tollase kaitseministri Jaak Aaviksoo nõuandva institutsioonina.
Allikas: Eesti Kaitseministeerium