Gaddafi kantsis käivad ägedad lahingud

Liibüas kolonel Muammar Gaddafi kodulinnas Sirtes käivad vihased lahingud üleminekuvõimude relvastatud toetajate ja Gaddafile lojaalsete jõudude vahel.

235475_02Liibüas kolonel Muammar Gaddafi kodulinnas Sirtes käivad vihased lahingud üleminekuvõimude relvastatud toetajate ja Gaddafile lojaalsete jõudude vahel.

BBC teatel tulistavad pooled üksteist kuulipildujatest, kasutusel on ka raketid ja suurtükid, taevas lendavad aga NATO sõjalennukid. Sadamast on kostunud plahvatusi, vahendas BBC.

Sirte on koos sellest 250 kilomeetrit lääne pool asuva Bani Walidiga üks viimaseid Gaddaffi toetajate kantse. Linna on Reutersi teatel tunginud sadu üleminekunõukogu sõjaväelasi, kuid snaiprid takistavad neid kesklinna jõudmast.

“Gaddafi väed on paigutanud ringtee ümber palju snaipreid ja kuni neist lahti ei saada, on meil väga raske edasi tundida,” ütles kohalik mässuliste võitleja Ahmed Saleh.

Pealinnast Tripolist itta jäävasse Sirtesse on jäänud mitu tuhat elanikku ja humanitaarabi organisatsioonid muretsevad nende olukorra pärast, kuna lõppemas on ravimi- ja toidutagavarad.

Sirtes viibiva BBC korrespondendi sõnul võivad linna kaitsjad surmani võidelda, kuna tunnevad, et neil ei ole enam midagi kaotada.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling