Eesti ei toeta Palestiinale riigistaatuse andmist ÜRO-s

Välisminister Urmas Paet ütles eile New Yorgis Euroopa Liidu välisministrite Lähis-Ida-teemalisel kohtumisel, et Eesti ei toeta Palestiinale riigistaatuse andmist ÜRO-s.

234972_02Välisminister Urmas Paet ütles eile New Yorgis Euroopa Liidu välisministrite Lähis-Ida-teemalisel kohtumisel, et Eesti ei toeta Palestiinale riigistaatuse andmist ÜRO-s.

“Kõige olulisem on Iisraeli ja Palestiina vaheliste otseläbirääkimiste taastamine. Ainult see võimaldab jõuda kahe riigi lahenduseni ehk Iisraeli ja Palestiina riigi heanaaberliku kooseksisteerimiseni,” vahendas välisministeerium Paeti sõnu.

Paet märkis, et ühepoolsed sammud teevad nii ÜRO-s kui mujal Lähis-Ida rahuprotsessi veelgi problemaatilisemaks ning lahenduse leidmise keerulisemaks.

“Ühepoolsed sammud ei aitaks kaasa Iisraeli ja Palestiina vaheliste rahuläbirääkimiste taasalustamisele, regionaalsele stabiilsusele ning lõppkokkuvõttes elujõulise Palestiina riigi loomisele. Seega ei saa neid toetada,” märkis ta.

Paeti sõnul on Lähis-Ida rahuprotsessi edasiseks efektiivseks toetuseks vajalik Euroopa Liidu jätkuv ühine positsioon ja tegevus.

Täna algab New Yorgis ÜRO Peassamblee 66. istungjärk, millele saabunud riigijuhtide ja välisministrite seas ongi kõige kuumemaks kõneaineks palestiinlaste soov, et ÜRO nende riiki tunnustaks, vahendasid ERRi teleuudised.

Kui USA on teatanud, et vetostab ÜRO julgeolekunõukogus palestiinlaste katse oma riigile tunnustuse saamiseks, siis Euroopa Liidu välisministrid jätkasid eile arutelusid, mida antud küsimuses teha.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling