Afganistani eliit kahtleb Talibaniga läbirääkimiste mõttekuses

Afganistani poliitiline eliit seadis kohtumisel president Hamid Karzaiga kahtluse alla Talibaniga peetavate rahuläbirääkimiste mõttekuse ning süüdistas Pakistani ebastabiilsuse õhutamises.

235641_02Afganistani poliitiline eliit seadis kohtumisel president Hamid Karzaiga kahtluse alla Talibaniga peetavate rahuläbirääkimiste mõttekuse ning süüdistas Pakistani ebastabiilsuse õhutamises.

Karzai, kes on pikka aega kaitsnud püüdlusi Afganistani sõja lõpetamiseks läbirääkimiste teel, korraldas kohtumise, et arutleda läbirääkimiste tuleviku üle seoses kõrgeima rahunõukogu esimehe ja endise presidendi Burhanyuddin Rabbani mõrvaga, vahendas Reuters.

“Meie kolm aastat kestnud pingutuste ajal on Taliban märtrisurma saatnud meie usujuhte, hõimuvanemaid, naisi, lapsi, vanu ja noori,” tsiteeris Karzai kantselei kokkutulnud poliitikute ja religioossete liidrite sõnu.

Avalduse kohaselt leiti kohtumisel, et Talibani juhid ei ole isiklike otsuste tegemiseks sõjategevuse osas piisavalt sõltumatud, seetõttu peaks võib-olla läbi rääkima hoopis Pakistani võimudega.

Paljud afgaanid on juba pikemat aega süüdistanud Pakistani ja selle peamist luureagentuuri ISI-t mässulisterühmituste toetamises, et Islamabadi huve kaitsta, ent Pakistani võimud on seda eitanud.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling