Mart Laar soovib tuua Eestisse õppusele Põhjala Lahingugrupi

Kaitseminister Mart Laar tegi eile Stockholmis toimunud kohtumisel Rootsi kaitseministrile ettepaneku korraldada 2013. aastal Eestis Euroopa Liidu Põhjala Lahingugrupi õppus. Laar ütles kohtumisel Rootsi kaitseminister Sten Tolgforsiga, et Euroopa Liidu lahingugrupid suudavad NATO reageerimisjõudude kõrval ainsa jõuna lühikese eelhoiatusajaga julgeolekuohtude korral reageerida.

Laar_vaikeKaitseminister Mart Laar tegi eile Stockholmis toimunud kohtumisel Rootsi kaitseministrile ettepaneku korraldada 2013. aastal Eestis Euroopa Liidu Põhjala Lahingugrupi õppus.

Laar ütles kohtumisel Rootsi kaitseminister Sten Tolgforsiga, et Euroopa Liidu lahingugrupid suudavad NATO reageerimisjõudude kõrval ainsa jõuna lühikese eelhoiatusajaga julgeolekuohtude korral reageerida.

„Seetõttu annaks Eesti Põhjala Lahingugrupi õppuse korraldamisega olulise panuse Euroopa kiirreageerimisvõime ja Põhjala koostöö arendamisse,“ ütles Laar.

Eesti kaitseväelased on Rootsi, Norra, Soome ja Iiri üksustest koosnevas Põhjala lahingugrupis osalenud 2008. ja 2011. aastal. Järgmine Põhjala lahingugrupp on reageerimisvalmiduses 2014. aasta esimeses pooles.

Eesti kaitseminister tegi kohtumisel ka ettepaneku luua Euroopa Liidu tsiviil- ja sõjaliste missioonide juures tulevikus ka küberkaitsevõimekus.

„Euroopal on aeg astuda praktilisi samme küberohtudega võitlemiseks,“ ütles Laar.

Eesti ja Rootsi kaitseminister arutasid ka teisi Euroopa Liidu julgeoleku ning Eesti ja Rootsi vahelise kaitsekoostööga seotud küsimusi.

Allikas: Eesti Kaitseministeerium