NATO pikendas Liibüa-missiooni kolme kuu võrra

NATO liikmesriigid otsustasid täna pikendada Liibüa-missiooni veel 90 päeva võrra, teatas alliansi peasekretär Anders Fogh Rasmussen.
Peasekretäri sõnul peaks missiooni pikendamine septembri lõpuni andma Liibüa liidrile Muammar Gaddafile selge signaali, et NATO on valmis võitlust jätkama.

229697_02NATO liikmesriigid otsustasid täna pikendada Liibüa-missiooni veel 90 päeva võrra, teatas alliansi peasekretär Anders Fogh Rasmussen.

Peasekretäri sõnul peaks missiooni pikendamine septembri lõpuni andma Liibüa liidrile Muammar Gaddafile selge signaali, et NATO on valmis võitlust jätkama. “Me ei vähenda survet,” märkis ta Reutersi vahendusel.

Missiooni pikendamise otsus jõustub ametlikult juuni lõpul ehk kolm kuud pärast seda, kui allianss võttis USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa initsiatiivil 19. märtsil alanud operatsiooni juhtimise enda kanda.

Sellest ajast alates on NATO, Rootsi ja Katari õhujõud sooritanud Liibüa õhuruumis mitu tuhat lahingulendu ning hävitanud hulgaliselt elavjõudu ja lahingutehnikat. Tänu NATO toetusele suutsid Liibüa valitsusvastased peatada valitsusvägede pealetungi mässuliste keskusele Benghazile ning jõuda riigi lääneosas asuva Tuneesia piirini.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling