Interpol: suurim oht maailmas on endiselt al-Qaeda

Terrorivõrgustik al-Qaeda ja sellega sidemeis olevad rühmad on endiselt suurim ülemaailmne julgeolekuoht, kinnitas rahvusvahelise politseiorganisatsiooni Interpol peasekretär.

229976_02Terrorivõrgustik al-Qaeda ja sellega sidemeis olevad rühmad on endiselt suurim ülemaailmne julgeolekuoht, kinnitas rahvusvahelise politseiorganisatsiooni Interpol peasekretär.

Ronald Noble rääkis täna Singapuris ajakirjanikele, et kõige suurem oht varitseb lennukeid ja teisi ühistranspordiliike, vahendasid Reuters jt.

“Juba enne seda, kui bin Laden saadi kätte ja tapeti, ei olnud suurim oht ainult al-Qaeda, vaid ka al-Qaedaga seotud terroristide rühmad üle maailma. Ma usun, et need on endiselt suurim oht, nagu olid ka enne tema surma.”

Eriti teevad Noble’ile muret varastatud või kaduma läinud passid, millega terroristid võivad reisida jälgi jätmata. Mõned riigid ei võrdle reisijate passe andmebaasiga, milles on registreeritud kadunud dokumendid. Sellist kontrolli ei läbi iga teine rahvusvahelistel liinidel reisija ehk aastas ligi pool miljardit inimest.

“Interpoli vaatevinklist on see kõige suurem kõiki riike puudutav oht,” ütles Noble. “Iga riik peaks keskenduma nendele isikutele, kellest nad teavad kõige vähem, ja need on enamasti mitte selle riigi kodanikud.”

Interpoli registris on andmed 16 miljoni kadunud passi ja 12 miljoni riikliku isikutunnistuse kohta. Julgeolekuametnikud kontrollisid eelmisel aastal 490 miljonit passi ja 40 000 neist osutusid varastatuiks või kadunuiks.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling