Eesti toetab Elevandiluuranniku vägivallas ja kokkupõrgetes kannatanud lapsi ning naisi

Välisministeerium eraldab ÜRO lastefondi (UNICEF) kaudu 55 000 eurot Elevandiluuranniku vägivallas ja kokkupõrgetes kannatanud laste ja naiste abistamiseks.
Välisminister Urmas Paeti sõnul on vägivald ja kokkupõrked Elevandiluurannikul kestnud alates 2010. aasta novembris toimunud presidendivalimistest.

paet-200pxVälisministeerium eraldab ÜRO lastefondi (UNICEF) kaudu 55 000 eurot Elevandiluuranniku vägivallas ja kokkupõrgetes kannatanud laste ja naiste abistamiseks.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on vägivald ja kokkupõrked Elevandiluurannikul kestnud alates 2010. aasta novembris toimunud presidendivalimistest. „Vägivaldsetes kokkupõrgetes on surma saanud üle 500 inimese,” ütles Paet.

Välisminister lisas, et humanitaarolukord on Elevandiluurannikul katastroofiline. “Ligi 90 000 inimest, kelle hulgas on peamiselt naised ja lapsed, on põgenenud naaberriiki Libeeriasse. Üle 300 000 on asunud ümber riigi sees ja ka sisepõgenikest üle poole on naised ja lapsed,” sõnas Paet. Lisaks seisab välisminister Paeti sõnul riik silmitsi ka ulatusliku näljahäda ja joogivee puudusega. Seetõttu on UNICEF esitanud taotluse 51 miljoni USA dollari suuruse täiendava humanitaarabi saamiseks. Välisministeerium otsustas UNICEFi humanitaarabipalvele vastata ning anda omapoolne panus Elevandiluuranniku laste ja naiste toetuseks.

Lisainfo välisministeeriumi arengukoostööst ja humanitaarabist: http://www.vm.ee/?q=taxonomy/term/90

Allikas: Välisministeerium