Tallinnas toimub esinduslik Balti-Vene foorum

imagesTallinnas leiab sel nädalal aset Balti-Vene Noorte Liidrite Foorum 2011, mis toob ühe laua taha 45 hoolikalt valitut tulevast otsustajat Läänemere regioonist ning Venemaalt.

Foorum on kohtumispaigaks oma aktiivsetele tegutsevatele noortele liidritele, mis aitab luua hea põhja tulevasele koostööle selles piirkonnas. Arutelu keskendub teravatele rahvusvahelistele küsimustele nagu Euroopa ja piirkondlik julgeolek, millel põhineb NATO, EL-i ja Venemaa areng.

„Ükski riik ei ela eraldatult, kui rahvusvahelisel areenil osutatakse pidevat tähelepanu julgeolekule, demokraatiale ja rahvusvahelisele koostööle. Foorum annab koha konstruktiivseks aruteluks noortele liidritele, kelle oleme valinud Baltikumi ja Venemaa MTÜ-dest, mõttekodadest ning uurimisinstituutidest,” ütles Victoria Punga, ürituse peakorraldaja ning Eesti NATO Ühingu juhataja. Ta rõhutas, et arutelud ühendavad, mis omakorda aitab kaasa julgeolekule kogu Euroopas.

„Me mõistame, et ühe üritusega ei ole võimalik muuta osalejate seisukohti, kuid saame anda teadmisi. Koostöö ja omavaheline suhtlus on oluline usalduse ja mõistmise tekkimiseks. Uute, eelarvamusteta juhtide väljaõpetamine on ainus viis panna alus tulevasele koostööle Läänemere piirkonnas,” selgitas Punga, miks on oluline muuta kohtumine iga-aastaseks sündmuseks.

Foorumil kõnelevad Riigikogu liige Sven Mikser, Alar Olljum Euroopa Liidu välisteenistusest, Paavo Palk Euroopa Komisjoni esindusest Eestis, samuti Andis Kudors Läti Ida-Euroopa Poliitiliste Uuringute Keskusest ning Hermann Bünz Friedrich Eberti Fondist. Dr. Maria Mälksoo ja Dr Richard Caddell Tartu ja Swansea ülikoolidest vastavalt lisavad arutelule akadeemilise vaatenurga.

BRYLF Agenda

NB! Ajakirjanikel on võimalus intervjueerida osalejaid kõikvõimalikes küsimustes, huvi korral palun võtke ühendust Victoria Pungaga.

Victoria Punga

Balti-Vene Noorte Liidrite Foorumi korraldaja

Eesti NATO Ühingu juhataja

+37253425127

victoria@eata.ee

www.eata.ee

Anu Eslas

Balti-Vene Noorte Liidrite Foorumi korraldaja

Forum

+372 5666 8297

anu@eata.ee

www.eata.ee