Süüria armee ründab ülestõusnuid

Süüria lõunaosas Deraa linnas ründavad valitsusväed tankide toetusel ülestõusnuid ning ühtlasi sulgesid võimud kõik piiripunktid Jordaaniaga, et kodanikud ei saaks riigist põgeneda.
Täna hommikul sisenes Jordaania piiri ääres asuvasse Deraasse umbes 3000 sõdurit.

227805_02Süüria lõunaosas Deraa linnas ründavad valitsusväed tankide toetusel ülestõusnuid ning ühtlasi sulgesid võimud kõik piiripunktid Jordaaniaga, et kodanikud ei saaks riigist põgeneda.

Täna hommikul sisenes Jordaania piiri ääres asuvasse Deraasse umbes 3000 sõdurit. Ühe aktivisti sõnul “tulistasid nad igas suunas” ning vähemalt viis inimest on tapetud. Pealtnägijad on räälinud ka tulistamisest Damaskuse äärelinnas, vahendasid BBC jt.

Teadete kohaselt tapeti pühapäeval vähemalt 13 inimest riigi loodeosas asuvas Jabla linnas, kus reedel sai surma kümneid inimesi.

Deraas hakkasid meeleavaldajad märtsis nõudma poliitilisi reforme. Nüüd nõuavad paljud president Bashar al-Assadi tagasiastumist.

Ülestõusnute sõnul on sõjaväelased Deraas kehtestanud komandanditunni, mille aega ei ole täpsustatud.

Üks aktivist rääkis BBC-le, et Deraa vanalinnas on tankid ümber piiranud al-Omari mošee ning et julgeolekujõud kannavad sealt välja laipu. Uudisteagentuur AFP viitas ühele aktivistile, kes rääkis, et snaiperid tulistavad inimesi katustelt.

Reedest alates on Süürias hukkunud umbes 130 inimest.

Välismaiseid ajakirjanikke Süüriasse ei lasta, mille tõttu on informatsiooni raske kontrollida.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling