NATO välisministrite kohtumine Berliinis

14.-15. aprillil toimus NATO välisministrite kohtumine Berliinis. Kokku tulid 28 NATO välisministrit ja üle 20 partnerriigi esindaja.

20110414_110414e-011_rdax_276x18414.-15. aprillil toimus NATO välisministrite kohtumine Berliinis. Kokku tulid 28 NATO välisministrit ja üle 20 partnerriigi esindaja.

Tähtsamad otsused ja kokkulepped, milleni kohtumisel jõuti on sellised-

– NATO ja Afganistan arutasid, kuidas töötada üheskoos ülemineku protsessi ajal ning peale 2014. aastat. Afganistani ja NATO välisministrid leppisid kokku peamistes tegevustes ja programmides, et praktilist koostööd teha.

– NATO jätkab operatsiooni Liibüas seni, kuni rünnakud ja ohud tsiviilisikute ja – alade suhtes on lõppenud.
– NATO välisministrid olid uue partnerlussuhete poliitika rakendamise poolt. Uue poliitika järgi laiendab       NATO poliitilist dialoogi ja praktilist koostööd ükskõik, millise rahvaga üle maailma, mis jagab alliansi huve rahvusvahelises rahus ja julgeolekus.
– Berliini kohtumine pakkus ministritele võimaluse arendada poliitilist ja praktilist koostööd Gruusia, Ukraina ja Venemaaga. Muuhulgas arutati ka üldiselt NATO-Ukraina koostööd ning kiideti Gruusia julgeolekureformi edenemist
– Ministrid võtsid vastu uue NATO-Vene terrorismivastase võitluse tegevusplaani.

Allikas: NATO