Pentagon: USA küberkaitse on “väga õhuke”

USA sõjaväel ei ole piisavalt inimesi ega ressursse, et riiki vajalikul määral küberrünnakute eest kaitsta, ütles Pentagoni küberväejuhatuse ülem.

225808_01USA sõjaväel ei ole piisavalt inimesi ega ressursse, et riiki vajalikul määral küberrünnakute eest kaitsta, ütles Pentagoni küberväejuhatuse ülem.

“Oleme väga õhuke ning kriis võib meie küberjõud kiiresti rivist välja viia,” rääkis kindral Keith Alexander kongressile. Sõjaväelaste andmeil rünnatakse USA valitsussüsteeme miljon korda päevas, vahendas BBC.

Vastuolud kongressis eelarve osas takistavad uue küberkaitsesüsteemi väljatöötamist, mille algatas sisejulgeoleku ministeerium. Mõnede USA seadusandjate arvates on kübersõdade oht kõvasti ülepaisutatud.

Kindral Alexander püüdis skeptikuid veenda. “Me ei saa lubada, et küberruum oleks varjupaik, kus meie reaalsed ja potentsiaalsed vaenlased saaksid koondada jõude meie ja meie liitlaste vastu. See ei ole hüpoteetiline, vaid reaalne oht,” ütles ta.

Ameerika juhtiv küberjulgeoleku ekspert Bruce Schneier rääkis aga hiljuti BBC-le, et emotsionaalne retoorika kübersõja teemal ei ole tegelikkusega kooskõlas.

“See, mida me näeme, ei ole kübersõda, vaid laienev sõjalaadse taktika kasutamine, mis meid heidutab. Meil ei ole head määratlust kübersõja kohta ega selle kohta, kuidas see välja näeb ja kuidas seda pidada,” rääkis Schneier.

Allikas: Eesti Rahvusringhääling