President Ilves esines Riia välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil

President Toomas Hendrik Ilves, kes esines välis- ja julgeolekupoliitika üle arutaval Riia konverentsil, kõneles viimase majanduskriisi mõjust ja kriisi ületamisest Eestis.
“Piirkondliku lõimumise süvendamine on üks õppetund, mille me kriisist kaasa võtsime,” ütles Eesti riigipea.

00140595.4.3877President Toomas Hendrik Ilves, kes esines välis- ja julgeolekupoliitika üle arutaval Riia konverentsil, kõneles viimase majanduskriisi mõjust ja kriisi ületamisest Eestis.

“Piirkondliku lõimumise süvendamine on üks õppetund, mille me kriisist kaasa võtsime,” ütles Eesti riigipea.

President Ilvese sõnul tuleb Balti riikidel kiirelt edasi liikuda energiaprojektidega, mille seas on piirkondliku elektrituru avamine, Leedu-Poola elektriühenduse loomine ja tuumajaama küsimus. Tema kinnitusel on sama oluline ka kaasaegsete transpordikoridoride rajamine, mis ühendaksid Baltimaad läbi Poola ülejäänud Euroopaga.

“Kui räägime piirkondlikust koostööst, siis kahtlemata peame silmas ka Poolat ning Põhja- ja Läänemeremaid,” rõhutas Eesti riigipea.

Tema sõnul tõestas vaibumismärke ilmutav majanduskriis veelkord, et Euroopa Liidu majanduslik tugevus sõltub sellestki, kuivõrd hoiavad liikmesmaad kinni majandus- ja rahanduspoliitika ühistest reeglitest.
President Ilves pidas tähtsaks, et hoolimata majanduskriisist jääksid kõik truuks oma rahvusvahelistele kohustustele Euroopa Liidus ja NATO-s.
“See on riigi vastutustunde küsimus ja mul on hea meel, et Eesti on seda suutnud,” sõnas president Ilves.
“Riia konverents 2010” avamisel kõnelesid Balti riikide presidendid Toomas Hendrik Ilves, Valdis Zatlers ja Dalia Grybauskaite ning Poola riigipea Bronislaw Komorowski.

Allikas: Vabariigi Presidendi Kantselei