USA laev USS Laboon külastab Tallinna

Homme, 30. aprillil, saabub Tallinnasse USA sõjalaevastiku Arleigh-Burke klassi hävitajate hulka kuuluv USS LABOON (DDG58).

Homme, 30. aprillil, saabub Tallinnasse USA sõjalaevastiku Arleigh-Burke klassi hävitajate hulka kuuluv USS LABOON (DDG58).

Juhitavaid rakette kandvad hävitajad tegutsevad lennukikandjate lahingugruppide,pealvee-lahingugruppide, ühendatud maa- ja mereväe operatsioonideks valmisolevate üksuste ja täiendusüksuste kaitsmiseks ja toetamiseks. Hävitajad (destroyers – DD) täidavad peamiselt allveelaevatõrje ülesandeid, aga juhitavaid rakette kandvad hävitajad (guided missile destroyers – DDG) on mitmeotstarbelised (allveelaevatõrje, õhutõrje ja pealveetõrje) võitlejad.

Arleigh-Burke klass esindab tänapäevaste hävitajate võime parandanud tehnoloogiliste arenduste parimat osa. 4. juulil 1991 teenistusse võetud Arleigh-Burke (DDG 51) oli tollal võimsaim pealeveesüksus, mis sai oma nime mereväe kõige kuulsamalt hävitajaeskaadri komandörilt ja kolm ametiaega mereväe ülemaks olnud Arleigh Burke’lt.

Vastupidavaks ehitatud DDG 51 klass ühendab endas terasest konstruktsiooni ning palju kahjuennetamise detaile, mis teostati tuginedes Falklandi sõja ajal omandatud kogemustele ning USS STARK’i vastasest rünnakust õpitust. Nagu enamik tänapäevaseid Ameerika Ühendriikide veepealseid lahingüksusi, kasutab DDG51 gaasiturbiini veojõudu. Nagu suurematel TICONDEROGA klassi laevadel, on ka DDG 51 klassi lahingsüsteem ehitatud, toetudes “Aegis” lahingusüsteemile ning SPY-1D mitmeotstarbelisele radarile. Ühendades Aegis’e, vertikaalse raketisüsteemi, arenenud allveelaeva-tõrjesüsteemi, arenenud õhutõrjeraketid, Tomahawk raketid ning unikaalsed ellujäämisvahendid, jätkavad Arleigh Burke klassi juhitavaid rakette kandvad hävitajad revolutsiooni merel.

Tallinnas viibimise ajal löövad USS Labooni meeskonna liikmed kaasa ka 1. mail toimuval “Teeme Ära” talgutöödel Tallinnas.

Vaata ka http://www.laboon.navy.mil/default.aspx

Allikas:

Eesti Kaitsevägi