NATO kohtumisel aitavad delegaate üliõpilased

Varsti Tallinnas peetaval NATO välisministrite kohtumisel löövad taustajõududena lisaks politseile, kaitseväele ja ametnike armeele kaasa ka noored üliõpilased.

Foto: ERR
Foto: ERR

Varsti Tallinnas peetaval NATO välisministrite kohtumisel löövad taustajõududena lisaks politseile, kaitseväele ja ametnike armeele kaasa ka noored üliõpilased.

Poolteise nädala pärast toimuva sündmuse ladusamaks korralduseks kutsus Eesti NATO Ühing appi 35 vabatahtlikku, kes tervitavad lennujaamas Tallinnasse saabuvaid delegatsioonide liikmeid ja abistavad neid probleemide korral, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Üks vabatahtlikest, Mikk Vainik ütles, et tema rolliks lennujaamas on tähtsate isikutega tegeleda. “Aidata neil asju tassida, näidata neile suund kätte, kus nad peavad minema. Anda nii öelda esimene nägu sellest, kes või mis on Eesti”.

Vabatahlikud on jagatud nelja meeskonda – kolm Tallinna suurhotellidesse ja üks lennujaama.

Eesti NATO ühingu juhataja Victoria Punga sõnul on vabatahtlike põhiülesandeks delegatsioonide assisteerimine ja toetamine. “Juhul kui mõni delegaat, minister soovib paljundust teha, sest parajast ta ei oska ise leida kopeerimismasinat, siis on see vabatahtliku kohustus,” ütles Punga.

Kõiki neid ülesandeid ja etiketti on noored õppinud kuuel ühepäevasel koolitusel. Kokku kasutab NATO ühing 35 vabatahtlikku, kuid tahtjaid oli 88. Otsima hakati sobivaid kandidaate juba eelmise aasta septembris, kui Eesti NATO ühing saatis kõigile rahvusvaheliste suhete, politoloogia- ja ajalooüliõpilastele e-kirja.

Noored ise näevad selles ürituses osalemises praktikat ja hüppelauda, et juba järgmistel sarnastel ettevõtmistel võib-olla natukene suuremas rollis kaasa lüüa.

“Täna ma olen siin õpipoisi rollis see, kes täidab ülesandeid. Loomulikult soovin ma ka edaspidi sellistel üritustel kaasa aidata ja selline on esimene linnuke,” ütles Vainik.

Välistamaks, et vabatahtlike sekka satuks halbade kavatsustega inimesi, uuris Punga sõnul soovijate tausta politsei. “Ja tõepoolest meil juhtus nii, et kõik inimesed olid väga korralikud ja me kedagi ei kahtlusta,” lisas ta.

Kohtumise päevadel läbivad vabatahlikud lisaks veel turvakontrolli ja pääsevad oma tööalasse ainult isikut tõendava dokumendiga.

[videofile]http://wms02.mmm.elion.ee/uudised/2010-04-11_AK_nato_vabatahtlikud.wmv[/videofile]

Allikas:

ERR Uudised