Afganistanist välisväed mõne aastaga välja?

“Tänase seisuga on meil olemas teedekaart (road map), mis on aluseks [julgeoleku tagamise] afgaanidele üleandmise alustamiseks juba sel aastal,” ütles NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen Tallinnas.

Vähem kui aastaga on Afganistan teisenenud 30-aastasest missioonist peatse väljumiseni.

“Tänase seisuga on meil olemas teedekaart (road map), mis on aluseks [julgeoleku tagamise] afgaanidele üleandmise alustamiseks juba sel aastal,” ütles NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen eile. Ta tõdes, et „kaardi” alusel näevad ka NATO liikmesriikide inimesed edasiminekut, mida on „igati õigustatult” oodatud.

Konkreetsemaid tähtaegu Rasmussen välja käia ei soovinud. „See pole kalendripõhine protsess, vastutus läheb üle siis, kui afgaanid on selleks valmis,” märkis ta. Seda niinimetatud peenikeses kirjas teksti – kiiret lahkumist Afganistanist ei toimu – rõhutasid nii meie välisminister Urmas Paet kui ka tema vägevamad kolleegid alliansist ühel häälel. Nii rahustati koduste valijate kõrval ka Afganistanis NATO toel võimul püsivat Hamid Karzai valitsust, keda Tallinnas esindas välisminister Zalmai Rassouli.


Loe edasi Eesti Päevalehest!

Loe Tallinnas vastu võetud Afganistani tegevuskava!

Allikas:

Eesti Päevaleht