Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused ootab kõiki lahtiste uste päevale

Täna, 24. märtsil on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemas Sõjakoolis lahtiste uste päev koostöös kuue Tartu kõrgkooliga.

Täna, 24. märtsil on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemas Sõjakoolis lahtiste uste päev koostöös kuue Tartu kõrgkooliga.

„Just kevadine aeg on eriti hea lahtiste uste päevade korraldamiseks, kuna siis hakkavad mõtted tiirlema selle ümber, et mida teha pärast kooli lõppu,” selgitab Kadetikogu esimees kadettveebel Karl Kalamees. „Ma soovitan kõigil tulla ja tutvuda sõjakooliga, sest siin on nii palju võimalusi ja väljakutseid – teenida riiki, olla kaitseväelane, kanda vormi, elada õlg õla kõrval kursusekaaslastega, siin tekib oma vennaskond, mida teistes koolides ei ole. Kaitseväelase karjäär on põnev, tulevik saab olema seiklus- ja vaheldusrikas.”

Õppeasutusi külastavad täna väga erinevas eas huvilised alates lasteaialastest kuni TÜ tudengiteni. Kooliga tulevad tutvuma nii keskkooliõpilased Tallinnast, Pärnust ja Tartust, kui ka ajateenijad Kirde kaitseringkonnast ja Paldiski sõjaväelinnakust.

Sõjakooli lahtiste uste päeval räägivad kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustavad õppe- ja eluruume, KVÜÕA sõjamuuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos räägitakse sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ning ajaloolistest traditsioonidest. Külalistel on võimalus end proovile panna laskesimulaatoril ning külastada Matkekeskust. Huvilisi ootab ees info sisseastumiseksamite ja õppimisvõimaluste kohta.

Eelmisel aastal külastas sõjakooli lahtiste uste päevade raames ligi 2000 huvilist. Ka külastavad kadetid koos teiste Eesti rakenduskõrgkoolidega Eesti erinevaid gümnaasiume ning keskkoole tutvustamaks õppimisvõimalusi Kõrgemas Sõjakoolis.

Kõrgem Sõjakool avab oma uksed kõigile soovijatele igal kuul ühe korra.

Allikas:

Eesti Kaitsevägi