Clinton: Uus strateegiline kontseptsioon peab nõudma NATO-Vene suhete läbipaistvust

Esmaspäeval, 22. veebruaril Washingtonis NATO uue strateegilise kontseptsiooni seminaril peetud ettekandes kõneles USA riigisekretär NATO tulevikust ja alliansil lähimal kümnendil eelseisvatest probleemidest

Foto: Atlantic Council
Foto: Atlantic Council

Esmaspäeval, 22. veebruaril Washingtonis NATO uue strateegilise kontseptsiooni seminaril peetud ettekandes kõneles USA riigisekretär NATO tulevikust ja alliansil lähimal kümnendil eelseisvatest probleemidest.

Clinton peatus oma kõnes pikemalt ka NATO ja Venemaa suhetel ning nentis, et kuigi Venemaa pakutud uues Euroopa julgeolekuarhitektuuris sisaldus ka konstruktiivseid ideid, tuleks Euroopa kaitse- ja julgeolekupoliitika kujundamisega tegeleda juba eksisteerivate foorumite nagu OSCE ja NATO-Venemaa nõukogu piires.

“Meil on Venemaaga mitmes küsimuses tõsiseid erimeelsusi,” ütles Clinton, ning tõi mõnedena uue strateegilise kontseptsiooni valguses lahendamist vajavatest probleemidest välja Gruusia konflikti, Venemaa vastuseisu NATO laienemisele ja inimõiguste probleemile Venemaal.

“NATO ja Venemaa suhete avameelsusest relvastuse, sõjavägede ja sõjaliste õppuste kohta saab kasu ka Euroopa julgeolek,” ütles Clinton.

Vaata kõiki videosid!

Allikas:

Atlantic Council